Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Devlet Konservatuvarı tarafından Duo Anatolia Gitar Resitali ve Türk Sanat Müziği dinletisi düzenlendi.

Devlet Konservatuvarı Sahneli Dersliğinde Alper Es ve Çavgın Çınkıt tarafından gerçekleştirilen Duo Anatolia Gitar Resitalinde Batı müziği eserlerinin yanı sıra Türk müziğinde önemli bestekarların eserleri icra edildi.

Konserde Batı müziğinden Anibal Troilo’dan La Trampera eserini, Pedro Laurenz’dan Milonga de mis Amores Eseri’nin yanı sıra önemli Türk Bestekarlardan Yalçın Tura’nın Hicazkar Kürdi Saz Semaisi ve Dede Efendi’nin Yine bir Gülnihal eserleri seslendirildi.

Devlet Konservatuvarı Sahneli Derslikte Öğr. Grv. Hakan Akdeniz danışmanlığında gerçekleştirilen Türk Sanat Müziği dinletisinde ise AKÜ Devlet Konservatuvarı 4. sınıf öğrencisi Solist Gökhan Akdemir ile Harun Çelik, Arzu Güler, A. Poyraz Zembil’den oluşan koro tarafından Türk Sanat Müziği eserlerini icra edildi. Konserde Mertcan Saçak, Uğur Taş, Caner Erol, Hasan Koçak, M. Erman Saydam, Volkan Umul ve Fırat Harput ise sazendeler olarak soliste ve koristlere eşlik ettiler.

22 Mart 2017, Çarşamba 58 kez görüntülendi