2018 KAMU PERSONELİ SEÇME SINAVI (KPSS) (ÖNLİSANS) KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI YAPILDI

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 4 Kasım 2018 tarihinde yapılacak 2018 Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) (Önlisans) öncesinde Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) ÖSYM İl Sınav Merkezi Koordinatörlüğü tarafından “Sınav Güvenliği ve Koordinasyon Kurulu” (SGKK) toplantısı yapıldı.

Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak’ın başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda 2018 Kamu Personeli Seçme Sınavının (KPSS) (Önlisans) yapılacağı binalarda güvenliğin sağlanması, bu yönde alınacak tedbirler, il sınav merkezlerinde sınav öncesi ve sonrasında alınacak tedbirlerle ilgili görüş alışverişinde bulunuldu. Adayların sınav binalarına ulaşımı, soruların sınav binalarına nakli gibi konular da ele alındı.

ÖSYM İl Sınav Merkezi Koordinatörlüğünden yapılan açıklamada, 4 Kasım 2018’de yapılacak olan KPSS sınavının 15 binada ve 240 salonda gerçekleştirileceği, sınavda 699 kişinin görev alacağı, sınavın Afyon Kocatepe Üniversitesi Ahmet Necdet Sezer Kampüsü ile Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Zafer Külliyesinde gerçekleştirileceği ve sınava girecek aday sayısının 6 bin 192 olduğu bildirildi.

AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak’ın başkanlığında Afyonkarahisar Emniyet Müdürü Gürsel Yıldız’ın makamında düzenlenen toplantıya, Afyonkarahisar Jandarma Komutanı Albay Hamza Çömez, Afyonkarahisar Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın ve İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü İlhan Eser ile Afyonkarahisar ÖSYM İl Sınav Koordinatörü Prof. Dr. İbrahim Mutlu katıldı.