Afyonkarahisar Valiliği, Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) ile Doğa Koruma ve Milli Parklar 5. Bölge Müdürlüğü ortaklığında “Minik Eller Doğal ve Kültürel Mirasın Keşfinde” etkinliği sona erdi.

24-28 Haziran 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilen ve çocuklarda Afyonkarahisar’a ilişkin doğa, tarih ve kültür farkındalığının oluşturulmasını amaçlayan etkinliğe 10-15 yaşları arasındaki 98 çocuk katıldı. Afyonkarahisar Kent Meydanından hareket ile başlayan etkinliğe Afyonkarahisar Vali Yardımcısı Ümit Şeref Kayacan ve AKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şuayıp Özdemir ile birlikte AKÜ öğretim üyeleri, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü çalışanları ve öğrenciler katıldı.

Organizasyon Komitesinde AKÜ Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Yaramış, Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Mehmet Ali Özdemir ile Doç. Dr. Uğur Cengiz Erişmiş, Doğa Koruma ve Milli Parklar 5. Bölge Müdürü Nevzat Algan ve Afyonkarahisar Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürü Hüseyin Bozoklu’nun yer aldığı etkinlikte Afyonkarahisar’ın tarihi ve doğal alanlarına geziler yapıldı. Bu kapsamda Kocatepe Şehitliği, anıt ağaçlar, peri bacaları, tarihi camiler, Frig Vadisi, Mevlevihane, medreseler, müzeler, Eber Gölü ve Dumlupınar Şehitliğini gezen öğrencilere ayrıca doğada gözlem, doğada yön bulma, doğada hayatta kalma, doğal taşlar ve doğa fotoğrafçılığı konularında da eğitimler verildi.

28 Haziran 2019, Cuma 268 kez görüntülendi