Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Yaşam Boyu Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi kursiyerleri tarafından oluşturulan El Sanatları Sergisi açıldı.

Rıza Çerçel Kültür Merkezi bahçesinde açılan sergiye AKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şuayıp Özdemir, AKÜ Kalite Koordinatörü Doç. Dr. Gökhan Demirtaş, Yaşam Boyu Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Letife Özdemir, AKÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Sena Coşkun ile öğretim elemanları ve vatandaşlar katıldı.

AKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şuayıp Özdemir, yaptığı kısa konuşmasında sergide emeği geçen herkese teşekkür ederek, hayırlı olması temennisinde bulundu.

Yaşam Boyu Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Letife Özdemir ise Yaşam Boyu Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezinin amaçlarından bir tanesinin de kadınların kendilerini geliştirerek özgüven sahibi, sosyo kültürel olarak gelişmiş bireyler olmalarına katkı sağlamak olduğunu söyledi. Özdemir, “Bu amaçla kadınlara yönelik iğne oyası, tel kırma, takı tasarım, beş şiş dantel örgü, organik bebek yapımı (ami gurumi), dekoratif tablo ve İngilizce kursları açılmıştır. Dekoratif tablo ve takı tasarım eğitimi Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile açılmıştır” diye konuştu.

Sergide 110 kursiyerin eseri var

El sanatları kurslarına katılım gösteren kadınların Yaşam Boyu Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezinde el becerilerini geliştirip vakitlerini kaliteli şekilde değerlendirdiğini ifade eden Özdemir, “Dönem içerisinde yapılan işlerin Afyonkarahisar halkının beğenisine sunulmak amacıyla Rıza Çerçel Kültür Merkezinin bahçesinde el sanatları sergisi açılmıştır. Bu sergide 2018-2019 Eğitim Öğretim döneminin ikinci yarıyılında eğitimlere katılan 110 kursiyerin işleri yer almaktadır. Dekoratif tablo, tel kırma, iğne oyası, beş şiş dantel örgü ve takı tasarım kurslarında yapılan işler hem sergilenmekte hem de satışı yapılmaktadır. Bu sayede kadınlar ev ekonomilerine katkı sağlamaktadır” dedi.

El Sanatları sergisi 3 Ağustos 2019 tarihine kadar sanatseverlerin ziyaretine açık olacak.

02 Ağustos 2019, Cuma 410 kez görüntülendi