Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Uluslararası İlişkiler Uygulama ve Araştırma Merkezi ev sahipliğinde Erasmus+ Yükseköğretim Hareketlilik Konsorsiyumu 2019-1-TR01-KA103-069565 numaralı ve Avrupa Staj Fırsatları (European Placement Opportunities – EPO) isimli projenin ikinci toplantısı gerçekleştirildi.

Erasmus Kafe’de gerçekleştirilen toplantıya AKÜ adına Uluslararası İlişkiler Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. İhsan Celil Demir, Uluslararası İlişkiler Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdür Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Günnur Peşmen ve merkez personeli Öğr. Gör. Fadime Okay ve Umut Kekeç, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi adına Dış İlişkiler Koordinatörü Doç. Dr. Oktay Şahbaz ile Erasmus+ Koordinatörü Öğr. Gör. Berrin Demir, Manisa Celal Bayar Üniversitesi adına Proje Koordinatörleri Doç. Dr. Deniz Dirik ile Arş. Gör. Enis Yakut ve Şube Müdürü İbrahim Alp, Uşak Üniversitesi adına ise Uluslararası İlişkiler Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Özgür Tarhan katıldı.

Gerçekleştirilen toplantıda 2019-2021 dönemi için Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı tarafından 112 bin Avro destek alınan proje bütçesinden ortaklara aktarılacak hibe miktarları kararlaştırıldı. Ayrıca proje kapsamında yararlanılacak olan “Personel Ders Verme/ Eğitim Alma ve Öğrenci Staj Çalışma Takvimleri” oluşturularak, seçim kriterleri ile hareketlilik süreleri görüşüldü. Toplantıda Avrupa Staj Fırsatları – EPO Konsorsiyumunun yaygınlaştırılması ve yurt dışı ortakların üniversiteler tarafından düzenlenen Erasmus+ Uluslararası Haftalara davet edilmeleri görüşülen konular arasında yer aldı.

14 Ocak 2020, Salı 596 kez görüntülendi