Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Bolvadin Meslek Yüksekokulunda (MYO) 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü etkinlikleri kapsamında saat 11.11’de fidan dikim etkinliği düzenlendi.

Pandemi nedeniyle Kırkgöz Kampüsü Sosyal Tesisler önündeki açık alanda sosyal mesafe ve maske kurallarına uyularak gerçekleştirilen etkinliğe Bolvadin Kaymakamı Adem Öztürk, Bolvadin Belediye Başkanı Fatih Kayacan, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Karabulut, Bolvadin Emniyet Müdürü Ahmet Gürfidan, Bolvadin Jandarma Komutanı J. Teğmen Hasan Sökmen, Bolvadin mülki ve idari amirler ile akademik ve idari personel katıldı.

11 Kasım Milli Ağaçlandırma Gününde konuşma yapan Bolvadin Kaymakamı Adem Öztürk; bu tür etkinliklerin çevreye duyarlı olmanın bir göstergesi olduğunu belirterek, devamında bu dikilen fidanların korunması gerektiğini ifade etti. Bolvadin Belediye Başkanı Fatih Kayacan ise çevreye duyarlı bir ilçe olma yolunda ilerlediklerini ifade ederek bu tür faaliyetlerde belediye olarak her zaman ve her türlü desteği vereceklerini söyledi.  Dilek ve temennilerin ardından 200’den fazla çam, çınar, iğde türü fidanlar toprakla buluştu.

13 Kasım 2020, Cuma 392 kez görüntülendi