Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Eğitim Sağlık ve Bilimsel Araştırma Vakfı öncülüğünde Afyon Kocatepe Üniversitesi öğretim elamanlarının katkılarıyla temin edilen yardım paketleri, Afyonkarahisar’da ikamet eden uluslararası misafir öğrencilere AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, Vakıf çalışanları ve Karahisar Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Doç. Dr. Ahmet Ayhan Koyuncu tarafından teslim edildi.

Afyon Kocatepe Üniversitesi Eğitim Sağlık ve Bilimsel Araştırma Vakfı ile Karahisar Uluslararası Öğrenci Derneği işbirliğinde gerçekleştirilen organizasyonda toplam 51 öğrenci evine ulaşıldı. Rektör Karakaş, 1000’den fazla uluslararası öğrenciye sahip olan AKÜ’nün, öğrenci merkezli bir üniversite olduğunu belirtti.

Karakaş, “Öğrenci merkezli bir üniversite olduğumuzu bir kez daha ifade ediyoruz. Bu anlamda ailelerinden ve ülkelerinden uzakta olan ve Afyonkarahisar’da ikamet eden öğrencilerimizin Ramazan ayının manevi ikliminde ve pandemi koşullarında da yanlarında olduğumuzu hissettirmek adına böyle bir faaliyet gerçekleştirdik. Buna vesile olan Üniversitemizin değerli öğretim elamanlarına, Afyon Kocatepe Üniversitesi Eğitim Sağlık ve Bilimsel Araştırma Vakfına ve Karahisar Uluslararası Öğrenci Derneğine bir kez daha teşekkür ediyorum. İmece usulü ile bir yardımlaşma ayı olan Ramazan ayında anlamlı bir faaliyet gerçekleştirmiş olduk” diye konuştu.

07 Mayıs 2021, Cuma 295 kez görüntülendi