Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Spor Bilimleri Fakültesi 2023-2024 eğitim öğretim yılı Özel Yetenek Sınavları başarıyla tamamlandı.

04 Eylül 2023 Pazartesi günü başlayıp 08 Eylül 2023 Cuma günü de sona eren 1556 kişinin müracaat ettiği özel yetenek sınavına; yaklaşık  426 kişi aktif olarak katıldı. Sınavlar sonrasında, 50 aday Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliğine, 50 aday Antrenörlük Eğitimi Bölümüne ve 50 aday da Rekreasyon Bölümüne kayıt yaptırma hakkı kazandı.

Özel Yetenek Sınavları hakkında bilgiler veren Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yücel Ocak, AKÜ Yönetimi ve Afyonkarahisar’ın büyük desteğini alan Spor Bilimleri Fakültesine ilginin artığını belirtti. Ocak, “Fakültemiz, deneyimli ve öğrenci odaklı eğitimi benimseyen akademik ve idari kadrosuyla, modern tesisleri ile Erasmus kapsamıyla yurtdışı eğitim olanakları ve Afyonkarahisar’ın öğrencilerimize sunduğu bir çok imkanla, benzer fakülteler arasında güçlü bir şekilde yer almaktadır. Yeni öğrencilerimize AKÜ Spor Bilimleri Fakültesi öğrencisi olmanın ayrıcalığı ile hayırlı olsun der, eğitim öğretim süreçlerinde başarılar dileriz” dedi.

08 Eylül 2023, Cuma 643 kez görüntülendi