LYS KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI REKTÖR SOLAK BAŞKANLIĞINDA YAPILDI

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 10-11 ve 17-18 Haziran 2017 tarihlerinde yapılacak Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) öncesinde Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) ÖSYM İl Sınav Merkezi Koordinatörlüğü tarafından “Sınav Güvenlik Koordinasyon Kurulu” (SGKK) toplantısı yapıldı.

AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak’ın makamında düzenlenen toplantıya Afyonkarahisar Vali Yardımcısı Dr. Adem Uslu, Belediye Başkan Yardımcısı Sabri Demirkapu, İl Jandarma Komutanı Orhan Sırma, İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın ve ÖSYM İl Sınav Koordinatörü Prof. Dr. İbrahim Mutlu katıldı.

Toplantıda 2017 LYS’nin yapılacağı binalarda güvenliğin sağlanması, bu yönde alınacak tedbirler, il sınav merkezlerinde sınav öncesi ve sonrasında alınacak tedbirlerle ilgili görüş alışverişinde bulunuldu. Ayrıca toplantıda adayların sınav binalarına ulaşımı, soruların sınav binalarına nakli gibi konular da ele alındı.

ÖSYM İl Sınav Merkezi Koordinatörlüğü’nden yapılan açıklamada, 10-11 ve 17-18 Haziran 2017 tarihlerinde toplam 5 oturumda Afyonkarahisar’da gerçekleştirilecek olan sınavlara toplam 844 salonda 21 bin 125 adayın gireceği ve 2 bin 500’e yakın personelin görev yapacağı belirtildi.