Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Bolvadin Meslek Yüksekokulu (MYO) Bankacılık ve Sigortacılık Programı öğrencileri, Afyon Sigorta Acenteleri Derneğinin (AFSAD) davetiyle Türk sigortacılığının otoriteleriyle bir araya geldi.

AFSAD ve Dinar Ticaret Odası tarafından düzenlenen “Sigortacılık Sektöründe Konuşulmayanları Konuşuyoruz” isimli etkinlik, Budan Termal Otelde gerçekleştirildi. Programa; Sigorta Acenteleri İcra Komitesi (SAİK) Başkanı Levent Korkut, Türkiye Sigorta, Reasürans ve Emeklilik Şirketleri Birliği (TSB) Genel Sekreteri Mehmet Akif Eroğlu ve Quick Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Halil Alaeddinoğlu panelist olarak katıldı. Panelistlerin yanı sıra düzenlenen etkinlikte Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Sigortacılık Müdürlüğü yetkilileri, AFSAD Yönetim Kurulu Üyeleri, TOBB Sigorta Acenteleri Sektör Meclisi Üyeleri ve Afyonkarahisar İl Delegeleri, Afyonkarahisar, İstanbul, Antalya, Uşak, Isparta ve Eskişehir’den gelen Sigorta Acenteleri,  Finans-Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü Öğr. Gör. Doğan Öztürk, Öğr. Gör. Murat Gür, Öğr. Gör. Hasan Basri İpek ve bölüm öğrencileri katıldı.

Panelistler; 10 Nisan 2019’da Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklanan Yeni Ekonomik Program (YEP) kapsamında kurulması planlanan Sigorta Düzenleme ve Denetleme Kurulu (SDDK) ile ilgili çalışmaları, sigortacılık sektörünün, sigorta acentelerinin ve sigortacılıkla ilgili bölümlerde okuyan üniversite öğrencilerinin sorunları, beklentileri ve yapılan çalışmalar ile ilgili bilgi verdi.

Program, konuşmacılara teşekkür plaketlerinin takdimi ile sona erdi.

14 Ekim 2019, Pazartesi 120 kez görüntülendi