Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı tarafından “IGI Global Yayınevinde Makale Kitap Bölümü Basım Süreçleri” konulu seminer düzenlendi.

Merkez Kütüphane konferans salonunda gerçekleştirilen ve üniversite personelinin katıldığı seminerde, IGI Global Yayınevi yetkilisi Sinan Tan, yayınlar ile ilgili bilgilendirmede bulundu.

IGI Global Yayınevinin 4 bin 500 kitap ve 185 dergiye açık olduğunu ifade eden Tan, “IGI Global Yayınevi, 2000-2019 yılları arasında 4 bin 500 akademik kitap, 185 adet de akademik dergiyi erişime açık hale getirmiştir. Yayınevindeki etkin basım süreciyle, bir yıldan az bir zamanda hakemli uluslararası bir dergi makalesi veya kitap bölümü yayınlayabilirsiniz. Yayınevinde hakemli makale veya kitap basmış Türkiye’den bin 500′ ü aşkın yazar bulunmaktadır. Bununla beraber IGI Global dergilerinde, Afyon Kocatepe Üniversitesinden Ekim 2020’ye kadar kabul edilecek 2 makaleden bin 500 dolar olan açık erişim makale basım ücreti de alınmayacaktır” diye konuştu.

Konuşmasında güncel makale istekleri ile ilgili bilgiler veren Sinan Tan, IGI Global Yayınevindeki hakemli basım süreci hakkında da katılımcıların sorularını cevaplandırdı.

25 Ekim 2019, Cuma 92 kez görüntülendi