Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) ve Zafer Teknoparkın da ortak olduğu, 6 ortaklı konsorsiyum tarafından yürütülen TÜBİTAK BİGG 1812 2024-01 Yatırım Tabanlı Girişimcilik Destek Programı Çağrısı bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Çevrim içi olarak gerçekleştirilen toplantıda proje yürütücü kuruluşu INNOPARK Konya Teknoloji Geliştirme Bölgesi Genel Müdürü Prof. Dr. Fatih Mehmet Botsalı ve Girişimcilik Merkezi Uzmanı Buğra Karan bilgiler verdi.

Toplantıya, INNOPARK Konya Teknoloji Geliştirme Bölgesi, Konya Teknokent, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi, Mersin AGROPARK Tarım ve Gıda İhtisas Teknoloji Geliştirme Bölgesi, AKÜ TTO ve Zafer Teknoparktan temsilciler katıldı. Toplantıda; konsorsiyumda yer alan uygulayıcı kuruluşların öne çıkan özellikleri ile girişimci adayların geliştirilmesi yönündeki potansiyelin önemli bir fırsat oluşturduğu hususları değerlendirildi. Toplantıda ayrıca proje hakkındaki süreçler, projenin getirdiği avantajlar ve 2024 yılında başvuru şartlarına getirilen yeniliklere ilişkin bilgiler verildi.

Proje hakkında

Projeye ön lisans, lisans, lisansüstü öğrenciler, mezunlar ve öğretim elemanları başvurabiliyor. İnovatif ve teknoloji içerikli iş fikirleri olan adaylar, girişimcilikle ilgili eğitimleri aldıktan sonra, mentorluk hizmetlerinden faydalanarak iş fikirlerini geliştirme imkânı sağlıyor. Gerekli aşamaları geçen ve TÜBİTAK tarafından uygun bulunan iş fikirleri 900 bin TL ile desteklenerek yüzde 3 hisse karşılığı TÜBİTAK ile ortak olacak. Son başvuru tarihinin 15 Şubat 2024 tarihli projeyle ilgili bilgi AKÜ Teknoloji Transfer Ofisine ve Zafer Teknoparktan alınabilir.

06 Şubat 2024, Salı 473 kez görüntülendi